MAMOS DIENAI SKIRTA PARODA

Gegužės 6 d. po Sumos šv. Mišių, atidarysime parodą šeimyntrobėje.

Mama – mūsų kelias į šį pasaulį. Ji yra gyvybės šaltinis kūdikiui, tačiau ir mums užaugus, motinos paveikslas atmintyje lydi mus visą likusį gyvenimą. Mamos nėra tobulos, kaip nėra tobulas gyvenimas ir mes patys. Jos yra visokios: mylinčios, pasiaukojančios, švelnios, globojančios, tačiau jos gali būti ir labai žiaurios , išsižadančios, smurtaujančios ar abejingos  savo vaikams. Motinų paliktos dvasinės žaizdos mumyse sunkiai gyja ir nuolat primena apie save, todėl daugelis iš mūsų ilgimės motinos, panašios į Dievo motiną.

Darbų ciklas Septyni jausmai pagal Jobo dramą“, gimė po rekolekcijų „Atleisti ir mylėti“, kurias organizuoja Gailestingojo Samariečio bendruomenė. Tai – apibendrintas pasakojimas spalvomis apie savo mokymosi kelią priimti gyvenimą tokį koks jis yra: žaizdotą ir suluošintą. Šioje parodoje savo paveikslais kalbu apie jausmus, kuriuos išgyvename kelyje į atleidimą ir susitaikymą, apie jausmus, kuriuos patiriame būdami nepelnytai įskaudinti, ar sužeisti, kada mes negalime suvokti ir suprasti savo patiriamos kančios priežasties ir prasmės, kada jaučiamės bejėgiai ir visiškai apleisti, kaip vaikai, kūdikiai, netekę tėvų meilės. Neapsakoma, sunkiai suvokiama kančia žaloja vaiko širdį, kai jį atstumia, palieka, skriaudžia jam patys artimiausi žmonės – tėvai. Suaugę mes suprantame, kaip sužeistos mūsų širdys ir kaip mums reikalinga gydančios meilės galia bei atleidimas ir susitaikymas. Ciklas, kuris buvo skirtas Paparčių Šv. Juozapo vaikų globos namų dešimtmečiui ir eksponuotas parapijos bažnyčioje, toliau keliauja po kaimo ir miesto bažnyčias. Labai džiugu, kad abstrakti mano pasaulėjauta nesvetima nei kaimo, nei miesto žmogui. Tai man didelė vertybė.”- sako menininkė.

Tapybos darbų ciklas „Septyni jausmai pagal Jobo dramą“ buvo eksponuoti:

2007 – Paparčių Šv. Vyskupo Stanislovo ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje,

2008 – Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčioje Kaune,

2009 – Liuteronų reformatų bažnyčioje Vilniuje,

2010 – Pavilnio rekolekcijų namuose, Vilniuje,

2010 – Šventežerio Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčios parapijos namuose,

2011 – Guronių rekolekcijų namuose,

2011 – Gerojo Samariečio bendruomenės konferencijoje Krikštėnuose,

2011 – Palaimintojo J. Matulaičio bažnyčioje Vilniuje,

2012 – Šv. Kazimiero bažnyčioje Vilniuje,

2013 – Šv. Pranciškaus Asyžiečio( Bernardinų) bažnyčioje Vilniuje,

2013 – Žydų kultūros centro „ Šofar“ galerijoje Vilniuje,

2015 – Sherborne Abatijoje Anglijoje,

2016 – Vilniaus Šv. Juozapo kunigų Seminarijoje.

 

Apie menininkę

Birutė Nomeda Stankūnienė gimė 1963, Vilniuje. 1987 baigė Kauno Technologijos Universitetą, 2009 – Vilniaus Dailės Akademiją. Nuo tada, kai daugiau nei prieš dešimt metų dailininkė pradėjo įgyvendinti savo svajonę tapti profesionalia menininke, ji baigė Vilniaus Dailės Akademiją ir atidarė savo autorinę galeriją Vilniaus senamiestyje. Menininkė ryžtingai žengia pasirinktu keliu, Jos darbai buvo eksponuojami daugiau kaip 25 kartus nacionalinėse ir tarptautinėse parodose. Buvo išleista menininkės darbų knyga, o jos kūryba patalpinta IUOMA (International Union of Mail -Artists – Tarptautinė Pašto Menininkų Asociacija) publikacijose, interneto bloguose, bei atrinkta į savaitines Saatchi Art Online kolekcijas. Menininkės parodos anonsuotos tarptautinių naujienų agenturų tokių kaip BBC Torent, Kinijos nacionalinės naujienų agneturos CNC video reportaže. Menininkės darbus įsigijo privatūs meno kolekcionieriai iš Lietuvos, Estijos, Suomijos, Rusijos, Olandijos, Danijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Brazilijos. Menininkė taip pat yra IUOMA, „Slow Art Day“, žymaus Olandijos viduramžių dailininko Jheronim’o Bosch’o  minėjimo projektų narė.

Daugiau informacijos apie menininkę ir jos darbus: www.birutenomeda.com

NAUJIENOS apie įvykusį parodos atidarymą:

SEPTYNI JAUSMAI PAGAL JOBO DRAMĄ – PARODA APIE ATLEIDIMĄ LIŠKIAVOJE